تصفیه وجودی همه ما دست حضرت زهرا س است.
   
 

رای گیری

سلام .حضور شمارا خیر مقدم میگوییم .كیفیت مطالب را چگونه ارزیابی می كنید؟
 

تقویم فارسی

 
پنجشنبه
۱۳۹۷
تیر
۲۸
 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز264
mod_vvisit_counterدیروز454
mod_vvisit_counterاین هفته2248
mod_vvisit_counterهفته گذشته2885
mod_vvisit_counterاین ماه7456
mod_vvisit_counterماه گذشته18888
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2984898

در 20 دقیقه گذشته : 12
آی پی شما : 54.198.3.15
,
امروز : 28 تیر 1397

 
 
تصویر
شروع شرح دروس معرفت نفس در کانال معرفت نفس
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
سلام مشکات ولایت مدت کوتای است که اقدام به ایجاد کانالی تحت عنوان معرفت نفس کرده عزیزانی که در مباحث معرفت نفس تاکنون مطالعه داشته اند ویا نداشته اند . با عضو در کانال این امکان برایشان ایجاد شده که به فضل الهی شرح دروس معرفت نفس  استاد صمدی آملی را از ابتدا شروع کنند. کانال شرح دروس معرفت  را از طزیق کانال مشکات ولایت وارد شوید . ... ادامه مطلب...
تصویر
به کانال تلگرام مشکات ولایت بیوندید .
چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
کانل تلگرام مشکات ولایت سلامکانال مشکات ولایت  @meshkatehvelayat این کانال صرفا جهت ارايه مباحث اخلاقي عرفاني وفلسفی پیرامون مباحث حضرت علامه حسن زاده آملی و استاد صمدی آملی ایجاد شده. وهر روزشما با پرسش وپاسخ متفاوتی از موضوعات عرفانی اخلاقی و اجتماعی علامه حسن حسن زاده آملی واستاد صمدی  همراه هستیم.مشکات ولایت عقل فطرت.گام به گام با معرفت نفس... ادامه مطلب...
زبان اعداد
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۲
اگر شخصی شیئی مثلاً یک عدد انگشتر را در یکی از دستانش گرفته و شما قصد یافتن آن را داشته باشید، کافی است که از او بخواهید برای آن دستی که انگشتر در آن قرار دارد عددی زوج و برای دست دیگر عددی فرد را در نظر بگیرد. سپس از او بخواهید که عدد دست راست را در عددی زوج ضرب کرده و آنگاه حاصل آن را با عدد دست چپ جمع نماید. پس اگر عدد بدست آمده فرد باشد،... ادامه مطلب...
 
تصفیه وجودی همه ما دست حضرت زهرا س است. PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 
نوشته شده توسط 1001kaleme.ir   
شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱

هو

گفتیم: قبلا اشاره کرده بودید که تصفیه وجودی دست حضرت زهرا س است درست است؟ فرمودند:اصلا شما هر چه که خواسته باشید از اهل بیت س بگیرید و اهل بیت ع بخواهند از خدا بگیرند،اجازه اش دست حضرت زهرا س است . گفتیم اینکه اجازه اش دست ایشان است یعنی چه؟ فرمودند: حضوری است دیگر ، حضور قلب است دیگر ، باید حضور پیدا بکند در آن مرحله، شما که از درب معرفت بخواهی وارد باب علی ع بشوی باید زهرا س را پیدا کنی و او را ببینی و نه با این چشمها بلکه با قلبت باید با ایشان اتحاد برقرار کنی. باید مَحرَم بشوی، تا محرم نشوی اصلا به سراغت نمی آیند،شما را نمی شناسند ، مثلا الان می خواهی به یک گوشی یک چیزی را بلوتوث کنید، خب تا گوشی طرف، گوشی شما را نشناسد چیزی ارسال نمی شود. در واقع گوشی طرف ، قابلیت دریافت را ندارد چون گوشی شما را نشناخته. مثلا الان تا حضرت زهرا س اجازه ندهند ما قرآن را می خوانیم اما حقیقت قرآن را خریدار نیستیم ، مثل اینکه مغازه موبایل فروشی برویم و فقط نگاه کنیم، اما زمانی که پول را بدهی و فاکتور را گرفتی آنجاست که موبایل مال تو است، اینکه خط قرآن را نگاه کنیم اگر قلب شما باز بشود می توانی کلمات را بفهمی، اگر نه که کلمات را می خوانی و عبور میکنی اما نمی خری،  مثل تماشای اجناس مغازه ها که فقط نگاه میکنی اما نمی خری. قرآن در اصل در میان این اوراق که نیست بلکه در قلب مؤمن است، اگر قلب مؤمن زنده شود زمانی که این اوراق را باز کنی قرآن را به سمت خود میکِشی یعنی این خط با قلب تو اتحاد برقرار می کند و می شود قرآن.  چون خداوند گفته من همه چیز را زوج آفریدم ، خب زوج یعنی چه یعنی یک برگه در بیرون است و یک برگه در درون تو و برگ برنده دست خداست، اگر خدا اثر بدهد و آثار بدهد با خط بیرون وصل می شوید اگر نه متصل نمی شوید .
گفتیم:یعنی با این خط قرآن در واقع رمز وجودی ما باز میشود؟ فرمودند:احسنت،قرآن، ما را به یاد می آورد ، یعنی قرآن باطن ما را به یادمان می آورد، اگر قلب ما زنده بشود وقتی قرآن میخوانیم قرآنِ باطنمان را به یاد می آوریم. مثلا ما و شما الان باهم هستیم اما شما فراموش کردید، بعد ما میگوییم ما و شما در مشهد بودیم آنوقت به یادت می آید، قلبت تکان میخورد. قرآن هم میخواهد به یادمان بیاورد یعنی می گفتیم:همه آنچه در قرآن هست را به یاد می آوریم؟ فرمودند : اصلا همه اش در وجود ما است و وجود ما در خواب است وقتی خطوط را می خوانی اگر قلب انسان زنده باشد وجودت بیدار می شود ، گفتیم تمام قصه های قرآن و توحید قرآن ، مراتب قرآن و باطنهای قرآن ... فرمودند:اینها همه در لایه های خود انسان است دیگر ، کسی که محبت اهل بیت ع را داشته باشد همه اینها را می تواند بفهمد. اما کسی که محبت اهل بیت را نداشته باشد فقط میتواند کلمات را حفظ کند.
شما خط قرآن را نگاه میکنید و میخوانید اما نمی خرید ، باید در جانتان بنشیند، مثلا شما در بازار اجناس مغازه را می بینی و دست در جیب می کنی و بهایش را می دهی و آن را می خری در جیبت می گذاری و باخودت به خانه ات می بری حالا ما خط قرآن را می خوانیم ولی حرفهایش را نمی خریم که به ما چه می گوید به ما . گفتیم آیا دلیلش این است که در آیات تدبر و تعقل نمی کنیم ، فرمودند : اصلا نمی فهمیم، چون ولایت نداریم نمی فهمیم دیگر ، کسی که ولایت داشته باشد تا نگاه کند میفهمد جنس آن را ، کسی که جنسش زنده باشد جنس آن را می فهمد.
گفتیم اگر کسی به معنایش دقت کند، تفسیر آن را بخواند، درباره آن فکر کند چطور؟ فرمودند:اصلا بحث معنی و این چیزها نیست، بحث این است که در قلوب انسان باید ولایت ایجاد بشود تا از طریق چشمه قلب بتواند بفهمد.  شما هر چیزی را که ذهنت بفهمد برایت چهره سازی میکند، شما را گمراه میکند از هدفت دور میکند. اما فهم (و درک) شما را که نمی تواند برای شما چهره سازی کند، فهم ولایتی شما اگر زنده شود دیگر چهره سازی خبری نیست و فقط میفهمی و برداشت میکنی و صورتی در کار نیست و همه اش را هضم میکنی ، اما وقتی نمی فهمی برایت چهره می سازد . لذا ما این را می دانیم که انسان ها با ظاهر نمی توانند چیزی را پیدا کنند .گفتیم:اینکه فرمودید ما باید قرآن را بخریم بیشتر توضیح بدهید یعنی کسی که تفسیر می خواند یا معنای قرآن را میخواند یا این تفاسیری که علما نوشتند اینها خریدن قرآن محسوب نمی شود؟ فرمودند: خب ما جنس آن را نفهمیده ایم ، قرآن الهام است وقتی قلبتان زنده باشد وقتی قرآن را می خوانید به قلبتان الهام میشود. گفتیم چه چیزی الهام می شود ، فرمودند : همان کلماتی که می خواهد به تو بفروشد الهام می شود مثل مَلَک، برایت ملکه می شود الهامات می شود ، مثل گاهی اوقات که ناگهان یک چیزی را می فهمید ، مثل همین چیزهایی که داخل موبایل فرستاده می شود و دانلود می شود و باز می شود، قرآن هم که می خوانی مرتب در وجودت دانلود می شود و باز می شود، مرتب اثراتش را می بینی. درب قلب انسان باز می شود، فهم انسان بزرگ می شود .

 

توضیح منبع

مطالب درج شده درسایت مشکات ولایت  سوالاتی است که در فضا مجازی از یکی از اولیا خدا که بحمدالله چشیده وکشیده است پرسیده شده .عزیزانی که سوال وپاسخ سوال را در فضا مجازی نشر میدهند مجوز بیان اسم وآدرس ایشان را ندارند . لذا ما هم ایشان را نمیشناسیم. منبع مورد تایید سایت مشکات ولایت  ایشان بحمدالله عبدالله معرفی نموده است. وما هم ازاوصاف حضرتشان میپرهیزیم چراکه خویش را در جایگاه معرفی حقیقت وجودی ایشان نمی دانیم.

نکته آخر ممکن است  پاسخ عین عبارت  این عید خدا نباشد .وتصرف راقم باشد.

کنند.سایتی هم تحت همین عنوان http://www.meraj786.com/جهت رجوع کاربران تشکیل شده.

 

 

اضافه‌ كردن نظر

کار برگرامی جهت ارسال نظرات بعد وارد کردن ایمیل خود لطفا پاسخ کد امنیتی را در کادر زیروارد کنید.
مثلا 25+5=30
شما فقط پاسخ را که عدد 30 باشد را وارد کنیدوسپس کلید ارسال را فعال کنید.


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

 

علامه حسن حسن زاده آملی

 

وبسایت هزارو یک کلمه مرکز نشر آثار حضرت علامه ذالفنون حسن حسن زاده آملی واستادفاضل کامل مکمل صمدی آملی

منوی تصویری

قبساتی از مشکات

 
 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مشکات ولایت می باشد.

طراحی و پیاده سازی: ملی سرور