انسانها همانطور که در دنیا کار می کنند باید روی خودشان و ظرفیت خودشان هم کار کنند
   
 

رای گیری

سلام .حضور شمارا خیر مقدم میگوییم .كیفیت مطالب را چگونه ارزیابی می كنید؟
 

تقویم فارسی

 
پنجشنبه
۱۳۹۷
تیر
۲۸
 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز260
mod_vvisit_counterدیروز454
mod_vvisit_counterاین هفته2244
mod_vvisit_counterهفته گذشته2885
mod_vvisit_counterاین ماه7452
mod_vvisit_counterماه گذشته18888
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2984894

در 20 دقیقه گذشته : 10
آی پی شما : 54.198.3.15
,
امروز : 28 تیر 1397

 
 
تصویر
شروع شرح دروس معرفت نفس در کانال معرفت نفس
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
سلام مشکات ولایت مدت کوتای است که اقدام به ایجاد کانالی تحت عنوان معرفت نفس کرده عزیزانی که در مباحث معرفت نفس تاکنون مطالعه داشته اند ویا نداشته اند . با عضو در کانال این امکان برایشان ایجاد شده که به فضل الهی شرح دروس معرفت نفس  استاد صمدی آملی را از ابتدا شروع کنند. کانال شرح دروس معرفت  را از طزیق کانال مشکات ولایت وارد شوید . ... ادامه مطلب...
تصویر
به کانال تلگرام مشکات ولایت بیوندید .
چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
کانل تلگرام مشکات ولایت سلامکانال مشکات ولایت  @meshkatehvelayat این کانال صرفا جهت ارايه مباحث اخلاقي عرفاني وفلسفی پیرامون مباحث حضرت علامه حسن زاده آملی و استاد صمدی آملی ایجاد شده. وهر روزشما با پرسش وپاسخ متفاوتی از موضوعات عرفانی اخلاقی و اجتماعی علامه حسن حسن زاده آملی واستاد صمدی  همراه هستیم.مشکات ولایت عقل فطرت.گام به گام با معرفت نفس... ادامه مطلب...
زبان اعداد
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۲
اگر شخصی شیئی مثلاً یک عدد انگشتر را در یکی از دستانش گرفته و شما قصد یافتن آن را داشته باشید، کافی است که از او بخواهید برای آن دستی که انگشتر در آن قرار دارد عددی زوج و برای دست دیگر عددی فرد را در نظر بگیرد. سپس از او بخواهید که عدد دست راست را در عددی زوج ضرب کرده و آنگاه حاصل آن را با عدد دست چپ جمع نماید. پس اگر عدد بدست آمده فرد باشد،... ادامه مطلب...
 
انسانها همانطور که در دنیا کار می کنند باید روی خودشان و ظرفیت خودشان هم کار کنند PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 
نوشته شده توسط 1001kaleme.ir   
جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۵

 

هو

انسانها همانطور که در دنیا کار می کنند باید روی خودشان و ظرفیت خودشان هم کار کنند باید روی نفس خودش هم کارکند و گرنه آخرش بر زمین میخورد، الان اکثر آینهایی که زمین می خورند ( شکست می خورند) همین آدمهای بظاهرا خوب هستند و آینها اعتقاد دارند که خوبیشان از خودشان است نمی دانند که خدا عنایتی کرده که آنها خوب شدند، اینها وقتی خوبی را از خودشان می دانند خداوند هم آنها ول و رها می کند و می گوید هرکاری دوست داری بکن! این خوبی از خودت و برو خوبی ات را نگهدار ، در آخر کار هم اینها راکد می مانند ، یعنی غرور می گیردشان ، خدا اینها را به خودشان واگذار می کند ، همینکه احساس کردی آدم خوبی هستی بدبختی دیگر، خدا واگذارت می کند. سپس افزودند : ببینید آدم خوب باید خوبتر بشود ، سوال کردیم خوبتر به چه معنی ، فرمودند: یعنی رشد کند و بهتر بشود ، انسان باید روز به روز بهتر شود و آنهایی هم که بد هستند باید خوب بشوند .
گفتیم اینکه می فرمایید خوبها باید خوبتر بشوند پس آنها مرتب خودشان را خوبتر می دانند ،فرمودند: ببینید یک آدمی خوب هست اما قلبش مرده، خوبی که دارد این خوبی را از اشیاء بیرون گرفته یا با مدرکی که گرفته او را آدم خوب اعلام می کنند ، یا با مال زیاد یا با ریاستی که دارد و کُلّاً با چیزهایی که غیر از خودش است می گویند او خوب است، درواقع او را با خودش نمی شناسند، او را با قید و با اشیاء می شناسند لذا اینها باید توبه کنند و گرنه گرفتار بلا می شوند .
گفتیم یعنی با بیرون هویّت پیدا کرده؟ فرمودند: بله احسنت، مثلا شما را که صدا میزنند فلانی ، اگر کارتان از خودتان بهتر باشد شما آدم بیخودی هستی! یعنی مثلا اگر مغازه دار هستی و به شما بگویند فلانی کاسب خوبی هست، این فرد بدبخت میشود اما اگر بگویند آدم خوبی هست که کاسبی خوبی دارد این خوب است یعنی در حقیقت خودت را با خودت بشناسند نه خودت را با اشیاء بیرون، مگر تو جنس هستی که تو را با بیرون بشناسند؟! مثلا بگویند این رئیس جمهور خوبی هست، این وکیل خوبی هست و... پس خودش چه کاره هست که می گویند او وکیل خوبی است .
ما اشرف مخلوقاتیم و انسانها اگر به انسانیت خودشان برسند و خودشان را اصلح کنند و اشرف کنند کارهای دیگران را هم می توانند درست کنند ،  یکی از اموری که باعث خوب شدن انسان می شود خدمت به خلق است ، مثلا یک دختری در خانه کمک به پدر و مادر می کند این خوب است، قرآن خواندن خوب است ، البته در واقع خَلق اصلی در وجود خود ماست همین نَفْس ماست، ما در اصل به خودمان ظلم می کنیم، ما وقتی خود آزاری می کنیم در واقع داریم به نفس خودمان ظلم می کنیم و انسان چنان ضعیف است که با درد فیزیکی از پا می افتد یعنی ناراحت می شود ، در اصل انسان یک موجودی است که در داشتنش هم برنده است، در مریضی اش هم برنده است، در خانه اش هم برنده است و هم در بیرون برنده است. انسان باید از قفس خودش آزاد بشود، وقتی ما در قفس خودمان گرفتاریم و دیو درون ما هست لذا ترس در وجود ما هست و تا این دیو بیرون نرود فرشته نمی آید. این دیو همان خواسته ها و دوستی ها و محبتهای دنیایی در وجود ما است، هر چیزی که محبت در ما ایجاد کرده با ما دشمنی دارد و اصلا این محبتها شما را می بندد ، وقتی شما به چیزی محبت دارید انگار که شما را با میخ بسته اند ، لذا الان فشار روحی دارید و بعد از مرگ فشار قبر.

توضیح منبع

مطالب درج شده درسایت مشکات ولایت  سوالاتی است که در فضا مجازی از یکی از اولیا خدا که بحمدالله چشیده وکشیده است پرسیده شده .عزیزانی که سوال وپاسخ سوال را در فضا مجازی نشر میدهند مجوز بیان اسم وآدرس ایشان را ندارند . لذا ما هم ایشان را نمیشناسیم. منبع مورد تایید سایت مشکات ولایت  ایشان بحمدالله عبدالله معرفی نموده است. وما هم ازاوصاف حضرتشان میپرهیزیم چراکه خویش را در جایگاه معرفی حقیقت وجودی ایشان نمی دانیم.

نکته آخر ممکن است  پاسخ عین عبارت  این عید خدا نباشد .وتصرف راقم باشد.

کنند.سایتی هم تحت همین عنوان http://www.meraj786.com/جهت رجوع کاربران تشکیل شده.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲
 

اضافه‌ كردن نظر

کار برگرامی جهت ارسال نظرات بعد وارد کردن ایمیل خود لطفا پاسخ کد امنیتی را در کادر زیروارد کنید.
مثلا 25+5=30
شما فقط پاسخ را که عدد 30 باشد را وارد کنیدوسپس کلید ارسال را فعال کنید.


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

 

علامه حسن حسن زاده آملی

 

وبسایت هزارو یک کلمه مرکز نشر آثار حضرت علامه ذالفنون حسن حسن زاده آملی واستادفاضل کامل مکمل صمدی آملی

منوی تصویری

قبساتی از مشکات

 
 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مشکات ولایت می باشد.

طراحی و پیاده سازی: ملی سرور