سعادت درظاهر نیست.
   
 

رای گیری

سلام .حضور شمارا خیر مقدم میگوییم .كیفیت مطالب را چگونه ارزیابی می كنید؟
 

تقویم فارسی

 
پنجشنبه
۱۳۹۷
تیر
۲۸
 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز256
mod_vvisit_counterدیروز454
mod_vvisit_counterاین هفته2240
mod_vvisit_counterهفته گذشته2885
mod_vvisit_counterاین ماه7448
mod_vvisit_counterماه گذشته18888
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2984890

در 20 دقیقه گذشته : 9
آی پی شما : 54.198.3.15
,
امروز : 28 تیر 1397

 
 
تصویر
شروع شرح دروس معرفت نفس در کانال معرفت نفس
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
سلام مشکات ولایت مدت کوتای است که اقدام به ایجاد کانالی تحت عنوان معرفت نفس کرده عزیزانی که در مباحث معرفت نفس تاکنون مطالعه داشته اند ویا نداشته اند . با عضو در کانال این امکان برایشان ایجاد شده که به فضل الهی شرح دروس معرفت نفس  استاد صمدی آملی را از ابتدا شروع کنند. کانال شرح دروس معرفت  را از طزیق کانال مشکات ولایت وارد شوید . ... ادامه مطلب...
تصویر
به کانال تلگرام مشکات ولایت بیوندید .
چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
کانل تلگرام مشکات ولایت سلامکانال مشکات ولایت  @meshkatehvelayat این کانال صرفا جهت ارايه مباحث اخلاقي عرفاني وفلسفی پیرامون مباحث حضرت علامه حسن زاده آملی و استاد صمدی آملی ایجاد شده. وهر روزشما با پرسش وپاسخ متفاوتی از موضوعات عرفانی اخلاقی و اجتماعی علامه حسن حسن زاده آملی واستاد صمدی  همراه هستیم.مشکات ولایت عقل فطرت.گام به گام با معرفت نفس... ادامه مطلب...
زبان اعداد
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۲
اگر شخصی شیئی مثلاً یک عدد انگشتر را در یکی از دستانش گرفته و شما قصد یافتن آن را داشته باشید، کافی است که از او بخواهید برای آن دستی که انگشتر در آن قرار دارد عددی زوج و برای دست دیگر عددی فرد را در نظر بگیرد. سپس از او بخواهید که عدد دست راست را در عددی زوج ضرب کرده و آنگاه حاصل آن را با عدد دست چپ جمع نماید. پس اگر عدد بدست آمده فرد باشد،... ادامه مطلب...
 
سعادت درظاهر نیست. PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 
نوشته شده توسط 1001kalame.ir   
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵

گفتید که سعادت در ظاهر نیست ، سعادت در باطن است و اصل هم بر همین است درست است ؟ فرمودند : ما یک اشتباهی که داریم این است که انسان‌هایی که در ظاهر خوب هستند ، ما این‌ها را خوب می دانیم ، نه این‌ها همین خوبیشان برایشان حجاب است ، مثلاً اگر انسان مال به دست می‌آورد اگر خمس می‌دهد ، که مالش صاف بشود ، این برای این است که تازه اجازه انفاق داشته باشد ، اما هرچه در زندگی‌ات خرج می‌کنی حساب کتاب دارد ، حلالش حساب دارد ، این‌که می‌گوید ذره مثقال را حساب می‌کنیم یعنی همین ، پیامبر (ص) به سه صحابه هرکدام مرغی داد ، چند روز بعد سنگی داغ کرد گفت بروید بالا جواب بدهید ، سلمان تا رفت بالا گفت انفاق کردم زود آمد پایین ، سایرین رفتند برای توضیحات ... ، قدر عمرتان را بدانید از نفس نفس‌هایتان لذت ببرید که مثل آب روان دارد می‌رود ، هر چه عمرمان می‌گذرد باید عشق و محبتمان به یکدیگر به انسانیت زنده بشود و زنده تر بشود .
اگر زندگی را بخواهیم معنا کنیم باید اول انسان زنده بشود ، روحش زنده بشود و تازه بعد برود زن بگیرد که بتواند زن را زنده کند ، با روحش رابطه برقرار کند ، نه فقط با جسمش ، مشکل ما اینجاست ، محرمیت زن و شوهر این است که روح این زن را شفا بدهد ، یا این زن روح این مرد را شفا بدهد .
نگذاشتند که اهل‌بیت(ع) بیایند زندگی را برای ما معنی کنند ، علی (ع) را فرستادند درخت بکارد ، عمر هم آمد گفت خب همین خوب است دیگر مال دنیا جمع می‌کنیم ، بعد هم گفتند مگر علی (ع) نماز هم می‌خوانده ... ، در اصل مردم قابل نبودند ، قابل ولایت نبودند ، قابل عمر بودند چون خیالی بودند ، هروقت مردم گناه می‌کنند صورت حضرت زهرا (س) در معنا کبود می‌شود یعنی در حقیقت آن سیلی بهانه بود ، دست همه مردم از آستین مغیره بیرون آمد ، این جهل ماست که بر صورت ایشان زده ، در ظاهر دست بوده ولی در باطن جهل ما است ، هرچه جهل ما بیشتر می‌شود کار آن‌ها را خراب‌تر می‌کنیم ، ما با کار بدمان آبروی آن‌ها را می‌بریم ، آبروی دینمان را می‌بریم .
این را توجه داشته باشیم که ما هر عمل صالح که می‌کنیم آن عمل می‌رود به وجود پیغمبر (ص) و آنجا است که میزان است ، ظرفیتش و نورانیتش معلوم می‌شود ، آنجا شخصیت ما معلوم می‌شود ، امیر المؤمنین(ع) میزان است و شاقول اعمال ما با پیامبر(ص) است ، اعمال ما در عقل سنجیده می‌شود که آیا عمل ما با پیامبر (ع) خیشیت دارد یا خیر  وقتی می‌گویند صالحین یعنی ، تو اگر صالح باشی اسمت ابدی است وقتی می گویند صالحین تو هم هستی خب ما چه صالحیتی داریم آیا ما صلاح انسانیت را پیدا کردیم ؟ مقام انسانیت را پیدا کردیم ؟ خب وقتی پیدا نکردیم در عذابیم دیگر ، کمبود داریم.مگر این دنیا را چه چیزی تشکیل داده ، عیب مردم دارد دنیا را می‌چرخاند ، شیطان است ، آن جنبه نفس شیطانی است که دنیا را می‌چرخاند ، هر روز رنگ عوض می‌کند ، امروز این موبایل این شکلی است این را می‌خری فردا یک مدل دیگر می‌آید همین‌ طور پشت سر هم ، همین‌طور بازی می‌دهد ، اگر جلوی اولیه را بگیری ، اگر انسان جلوی گناهان ریز را بگیرد درشت نمی‌شوند ، نعل اسب را ببین ، امروز یک میخش می‌افتد ، فردا خود نعل می‌افتد ، نعل بیافتد فردا خود اسب کله می‌شود چپ می‌شود ، صاحبش را هم می‌اندازد ، ما از همین ریزه کاری‌ها کار را خراب کرده‌ایم .

توضیح منبع

مطالب درج شده درسایت مشکات ولایت  سوالاتی است که در فضا مجازی از یکی از اولیا خدا که بحمدالله چشیده وکشیده است پرسیده شده .عزیزانی که سوال وپاسخ سوال را در فضا مجازی نشر میدهند مجوز بیان اسم وآدرس ایشان را ندارند . لذا ما هم ایشان را نمیشناسیم. منبع مورد تایید سایت مشکات ولایت  ایشان بحمدالله عبدالله معرفی نموده است. وما هم ازاوصاف حضرتشان میپرهیزیم چراکه خویش را در جایگاه معرفی حقیقت وجودی ایشان نمی دانیم.

نکته آخر ممکن است  پاسخ عین عبارت  این عید خدا نباشد .و امکان تصرف راقم در آن وجود دارد.

کسانی که تمایل دارند پرسش پاسخهایی دیگری را بدانند میتوانند به کانال تلگرام معراج : @meraj786

کنند.سایتی هم تحت همین عنوان http://www.meraj786.com/جهت رجوع کاربران تشکیل شده.

ومن الله توفیق

آخرین به روز رسانی در شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۴
 

اضافه‌ كردن نظر

کار برگرامی جهت ارسال نظرات بعد وارد کردن ایمیل خود لطفا پاسخ کد امنیتی را در کادر زیروارد کنید.
مثلا 25+5=30
شما فقط پاسخ را که عدد 30 باشد را وارد کنیدوسپس کلید ارسال را فعال کنید.


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

 

علامه حسن حسن زاده آملی

 

وبسایت هزارو یک کلمه مرکز نشر آثار حضرت علامه ذالفنون حسن حسن زاده آملی واستادفاضل کامل مکمل صمدی آملی

منوی تصویری

قبساتی از مشکات

 
 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مشکات ولایت می باشد.

طراحی و پیاده سازی: ملی سرور